Pažiūrėk, kiek aš padariau dėl tavęs!

Na, ar skaitėte straipsnį apie narsicizmą?

Čia nupiešiu daugiau narcizo kampų, kurie netilpo į straipsnį.

Vienas iš tipinių narcizų triukų – “pažiūrėk, ką aš padariau dėl tavęs?!“. Kai situacija pasisuka ne narcizo naudai, narcizas staiga puola gelbėti savo kailį sužadindamas savo aukos kaltės jausmą.

Pavyzdžiui, sako: “Tu ką, pagalvok, į kiek kelionių aš tave vežiausi per paskutinį pusmetį?!“. Žinoma, tai, kad jūs vykote į keliones, bus greičiausiai tiesa. Bet narcizas tokioj situacijoj “pamirš“, kad keliones iniciavo visai ne jis. Ir tai buvo visiškai ne romantinės kelionės, o iš tiesų tai buvo jo darbo komandiruotės, į kurias jis nekenčia vykti. Bet kadangi nebuvo kaip išsisukti, tai jis paėmė jus kaip savo asmeninį žaisliuką, kad prablaškytumėt jį komandiruotės metu.

Paveiksliukas iš Wickimedia Commons

Ir tuo metu jis visiškai to neslėpė. Ir jūs tai žinojote, irgi. Tik sutikote vykti, nes na, kodėlgi nepasinaudojus proga, kai darbovietė viską apmoka, ar ne? Tačiau tai nebuvo jo specialiai suorganizuota romantiška kelionė, kurios tikslas buvo pradžiuginti jus ir praleisti daugiau laiko kaip pora ir taip sąmoningai pastiprinti santykius.

Tačiau tuo momentu, kai narcizas naudoja savo “dosnumo“ įrodymo – kelionių – faktą, jis labai gudriai naudoja patį kelionių buvimo faktą, išplaudamas turinį, esmę. O kelionės buvo? Buvo. Todėl iš karto susigaudyti, kas ne taip, žmogui, patyrusiam tokią gudrią manipuliacijos ataką yra labai sunku.

Jauti, kad kažkas čia ne taip, kažkas nešvaraus, neteisingo, užstringa toks neskanus gumbulas burnoje, tačiau logiškai atsišauti ir netgi sau paaiškinti, kas čia kątik nutiko, negali. Nes apie keliones nemelavo? Nemelavo. Buvo toks kelionių faktas. Netgi negali prikibt, kad į keliones vykote per jį. T.y. jo socialiniai ryšiai, tiksliau darbas buvo priežastis, dėl jo ten vykote.

Tai yra dar vienas puikus pavyzdys, kaip narcizas moka žongliruoti faktais taip, kaip jam pačiam patogu. Nors kai suvoki, kas įvyko, dažniausiai gerokai po to, pamatai, kad tikrovė buvo taip smarkiai iškraipyta, kad iš tiesų viskas buvo visai ne taip.

Viskas buvo taip – jūs darėte jam paslaugą, sutikdama linksminti jį nemėgstamos komandiruotės metu. O ne jis vežėsi jus į kelionę, kurią jums suorganizavo. Jūs darėte tai pirmiausia tam, kad iš geros širdies norėjote suteikti artimam žmogui tai, ko jis norėjo. Na, pagalvojote, o gal ir kelionė mažu patiks.

Esmė yra tokia, kad jūs vien sutikdama vykti į kelionę iš tiesų buvo su juo atsiskaičiusi. T.y. darėte gera jam, nes taip norėjote ir nieko nesitikėjote ir nelaukėte mainais. Tuo momentu, kelionės metu ir po jos, jūs nesijautėte jam skolinga, ir nemanėte, kad ir jis jums skolingas. Rezultatas buvo 0:0.

O jis pamiršo, kad tai buvote JŪS, kai darėte jam gero. Jis prisiminė tik kitą pusę – koks aš buvau geras ir dosnus. Suprask, tu likai man už tai skolinga. Rezultatas jo galvoje: 1:0 mano naudai.

Na, ir pasitaikius progai, jisai staiga užsimano atsiimti savo skolą iš jūsų. O tiksliau – po skolos ir kaltės miražu pakišti tikrąjį scenarijų – užgesinti bręstantį konfliktą. Išsisukti nuo nemalonaus klausimo.

Jei norite daugiau, pirma, eikit pirkt žurnalo, antra – sekite šį blogą, prisiminus parašysiu ir daugiau tokių perliukų iš narcizų gyvenimo.

Advertisement
Pažiūrėk, kiek aš padariau dėl tavęs!

9 komentarai “Pažiūrėk, kiek aš padariau dėl tavęs!

 1. aaa sako:

  Aprasete labai taikliai situacijas apie tokius zmones.Klausimas tik toks,ar visos aukos pilnai suvokia iki galo,kad jos buvo aukos? Ir kiek liuteratutoje rasoma apie si sutrikima,tai apie jo vystymasi bei bruozus,taciau dar klausimas :ar zmogus narcizas kada nors gyvenime suvokia savo problemas, ? Kiek zinau retai ateina i terapijas tokie zmones,nors ziurint i ju akis,jos tuscios,bet galima pamatyti ju vidine tustuma ir isgyvenimus,apie kuriuos jie gudriai slepia. Ar tokios asmenybes pakelia ranka pries save?Na manipuliuodamos savizudybes scenarijus tai daro,bet niekada nepadaro iki galo…nes juk jie patys geriausi ir verti gyventi! Labai smalsu dar ir tai,ar autore buvo pati su zmogumi susiduris ir is patirties tai aprase?nes tikrai sudetinga buti salia tokios asmenybes kuri aprasyta cia. Be to,is savo patirties galiu pasakyti,kad ir moteru tokiu yra,kurios su savo draugais taip elgias. Tokie zmones puikiai sugeba sukelti kaltes jausma.Tarsi matytume zaidima,kaip kate pagauna pele ir gudriai su ja susidoroja. Labai gaila tik tiek turbut,kad jie nesuvokia savu klaidu ir mums belieka laukti,kol kada nors,toks zmogus visiskai sugebes priimti savo netobulumus,kad galetu pirmiausia pamilti save,o paskui kita zmogus salia esanti jo…

  Patinka

 2. AAA sako:

  VIDAVIDAV, aciu uz jusu atviruma aprasant situacijas remiantis is savo gyvenimo. Labai taikliai aprasete viska,ka perejau as ir dar vis pereidineju 🙂
  reikejo ir man laiko susivokt viskam,atsimerkt,suprast,nors ir dabar dar vis “supratineju“. Kad ir kiek ziniu turetum,pasirodo ju neuztenka kai papuoli i tokia gyvenimo pamoka…..Kiek reikia paruosti uztaisu,kad tokius zmones atmustum? kokiu gydrybiu imtis?nes kai kurie is ties nesuvokia ,kad “as nebenoriu su jais bendraut“ ir ima net persekioti fiziskai,kai jau psichologiniai ju ginklai nebeveikia. Susiduriau su drauge (kuri buvo 30 mano gyvenimo metu salia ir vis nesuprasdavau jos neadekvataus elgesio.(Nu visgi ji kaip sese,kiek gali ant jos pykti ane?), antra puse,kuri po siai dienai “Stipriai myli mane ir planuoja seima su manim“…istaigos vadove,kuri numeta atsakomybe ant pavaldiniu ir neduok dieve situacija neissispres jos naudai,tai visas 100 darbuotoju bus kalti, o kokie 25 kurie nese jei kysius bus neiskviesti “ant kilimelio“, nes juk jie geri,juk pagloste narcizo susikurtaji netikraji “as“….o kai pagalvoji apie zmones,kurie dirba dar atsakingesnius darbus,kaip zmogaus gyvenimo nuosprendis ir t t…?kas su tokiais vadovais nutinka,kurie naikina zmones,pasitelkdami galingesnes manipuliacijas?
  Labai noretusi su jumis daugiau padiskutuot ir sulaukti straipsniuku pabaigos cia 🙂 tureciau ir as daug ka papasakot ir aprasyt:) noretusi pvz pakalbet ir apie bendravimo tolimesnius budus su jais,nes jie “auku“ taip greitai nepaleidzia….o jei dar tau reikia priverstinai su jais bendrauti.Kokias taktikas taikyti, kas veikia ir t t….aisku geriausia veikia, kai parodai koks jis/ji nereikalingas/a- pvz veikia labai “kad as ir pati puikiai moku susitvarkyt savo gyvenime,kaip kad apmoket mokescius,susiremontuoti busta ,pasakant: man tavo pagalbos nereikia (Jei nori visai nutraukti rysius ir netenka dirbti su tokiu zmogumi), tada ju tas isivaizduojamas “as“ duzta ir gauni pykcio puoda is ju toki……kad tik laikykis:) Zodis NE jiems neveikia,juk “mes geriausi,nuostabiausi,tu negali musu palikti,atsisakyti musu…….kaip tu dristi…..su 3 aukstaisiais pati nemoki bendaruti ……….ir dar toki darba dirbi….as tiek stengiausi del taves ir nama staciau,o tu dristi mane palikti?…….cia tavo pasirinkimas, kad tu mane palieki…..as juk tave tai myliu…“.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s