Visus narcizus į kalėjimą!

Psichika.eu publikavo mano straipsnį apie tai, kaip sumaniai narcizas izoliuoja nuo aplinkos savo auką. Po straipsniu atsirado įdomus komentaras:

MTG komentaras Psichika.eu Izoliacija NarcizasStabtelėjau prie jo, mane jis suintrigavo. Toks skanus, dvisluoksnis komentaras.

Iš vienos pusės toks sarkazmas, traukimas per dantį. Greičiausiai mano rašymo stiliui, kur aš narcizus negailestingai piešiu kaip monstrus. Ir taškausi purslais, kokie jie iš tiesų blogi.

Iš kitos pusės, toks pažįstamas, toks girdėtas motyvas – pasodinkim jį ant baslio! Iškastruot, tegul žino! Grąžint mirties bausmę! Įkalint iki gyvenimo galvos! Oi ne, per gerai, bestijai, sušaudyt!

Nuotrauka iš Wickimedia Commons

Kažkur labai girdėta, tiesa? Toks pažįstamas, savotiškai mielas anoniminės minios gaudesys komentarų platumose.

Bet pagalvokit, kaip smagu būtų, visi sėdi už grotų, arba švariai sušaudyti ir pakasti, eini gatve, nėr problemų! Žmonių irgi nėra. Smagu turbūt būtų nelabai ilgai… Kažko pradėtų labai trūkti. Tų pačių bjaurių žmonių, kurie nebeprovokuoja, nesukelia konfliktų, nebėra apie ką kaimynkai pasidejuot… sunku.

Miestas, kuriame niekas negyvena, Äuli, Šveicarija. Nuotrauka iš Wickimedia Commons

Kadangi komentaras mane jau užkabino, teko ir man susimąstyt, tai jeigu negrūst tų pavojingų maniakų – siaubiakų į kalėjimus, tai kągi su jais daryt? Juk pati aprašinėju išsijuosus, kokie jie ne galo pavojingi!

Bet pagalvojau, nesukiši juk į kalėjimą kiekvieno, į kurį pirštu bakstelsiu – narcizas! Ir tas narcizas! Ir šitas! Ir gerai, kad nesukiš. O kas jeigu aš neteisi, jeigu jis visai ne narcizas, o galbūt turi tik vieną narcizo savybę, ir kaip tyčia ji prieš mane atsiskleidė? O gal aš pati ją kažkaip išprovokavau, a?

Neketinu menkinti pavojaus, kurį kelia narcizai. Neketinu jų piešti gražiau nei manau ir matau. Kaip tik mano tikslas yra išryškinti, į dienos šviesą ištempti jų nešvarius, neskanius triukus ir parodyti jums, kaip jie kaip kokie chemikalai nuodija jūsų gyvenimą. Kaip jus traukia žemyn ir sodina. Taip darysiu tam, kad jūs, apie tai sužinoje ir suvokę, suprastumėte, kas vyksta.

Iš kitos pusės, kai vaizduotėje įsibėgėjau ir pamačiau tuos visus narcizus už grotų… pagailo man jų. Juk tai iš tiesų vargšai žmonės, kažkada patyrę tokį tėvų elgesį su jais, kad net įvyko jų asmenybės skilimas. Tai yra žmonės, niekada neprašę ir nenorėję būti narcizais. Jie to neplanavo. Jie patys yra savo tėvų aukos. Tik nesuvokę savo situacijos ir likimo.

Kažkada jiems išgyventi padėję vidiniai mechanizmai dabar pavertė juos į emocinius monstrus, kurie be gailesčio ryja savo kolegas, sutuoktinius ir vaikus. Kurie kelia tokią pačią žalą savo vaikams, kaip kad buvo padaryta jiems.

Tad nors man jų gaila ir kiekviename po rūbais matau stipriai sužeistą mažą vaiką, vis dėlto jie daro žalą ir toliau, ir to nereikia neigti. Atrodo, padėtis be išeities, žalą daro, o į kalėjimą nesodinsim.

Vienintelis kelias kaip tvarkytis su gatvėje laisvai vaikštančiais narcizais yra išmokti nuo jų apsisaugoti. Tik tiek, kiek reikia. Tiek, kad neleistumėte narcizui pasikinkyti jūsų ir įaukinti, ir tik tiek, kiek to reikia, kad taptumėte jam labai nepatrauklus asmuo. Ta prasme, nepatrauklus kaip potenciali auka.

Narcizai labai gerai nujaučia, kad turi skyles savo emociniame kūne, kas duosis siurbiamas, o kas ne. Kas turi potencialo kaip auka, o kas ne. Narcizai labai greitai tampa priešais su kitais narcizais, jie vienas kito kvapą jaučia per kilometrą ir arba stengiasi nesusidurti, arba kyla baisios peštynės!

Su tiesiog sveikais žmonėmis narcizas pasibando, pamato, kad prisisiurbti nepavyks, ir viskas, atšoka. Jūs narcizui esate nebeįdomus. Nes negalite būti jo auka. Narcizų kiti žmonės nedomina. Arba auka, arba jo liaupsių šaltinis. Žmonės, kurie nepatenka į šias dvi kategorijas, narcizui neegzistuoja.

Tapkite, būkite tais, kurie narcizui neegzistuoja. Išsiaiškinkit, kas traukia narcizus, kokias silpnąsias savybes jie laiko kaip galimybes jus pajungti kaip savo auką. Išsiaiškinkite, atraskite savyje, užsigydykit. Keiskit savo elgesį, įpročius, tapkite sau saugiu asmeniu. Kuris ne tik kad nėra patrauklus emociniams plėšrūnams, bet ir nuo jų gali bei moka efektyviai apsiginti reikalui esant.

Gyvensite tuomet savo gyvenimą ramiai ir gerai, jums jie bus nebaisūs. Nes veisis kažkur kitur. O jei ir matysite per langą, kad eina kažkoks žmogus per gatvę, koks skirtumas, narcizas jis ar ne, jūs jo vistiek gi nepažįstate!

Todėl pakelkim tostą – Į sveikatą! Už mūsų emocinę sveikatą!

Nuotrauka iš Wickimedia Commons

Visus narcizus į kalėjimą!

Vienas komentaras “Visus narcizus į kalėjimą!

  1. brigita sako:

    Labai aciu uz jusu straipsnius apie narcizus! Taip atpazinau save aukos vaidmenyje, savo santykius, ir savo buvusi vyra- narciza, kuris po 13 metu santuokos ir po to ivykusiu skyrybu vis dar moka rasti mano “silpnasias“ vietas ir bando sumenkinti mane, ir as vis dar imu abejoti savo verte. Labai ikvepe jusu straipsniai, ach jei as buciau juos perskaiciusi pries istekedama! Neklausiau as to savo silpno vidinio balselio, oj neklausiau, na bet gyveni zmogau, ir mokaisi!

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s