Žmogiškojo magneto sindromas

Ross Rosenberg´as
Ross Rosenberg´as

Ross Rosenberg, JAV dirbantis psichoterapeutas, parašė knygą “Žmogiškojo magneto sindromas arba kodėl mylime žmones, kurie mus skriaudžia“ (ši knyga išleista anglų kalba ir kolkas į lietuvių kalbą nėra išversta). Jis, remdamasis savo patirtimi, išvedė teoriją, kodėl narcizai  ir nuo santykių priklausantys žmonės nuolatos susieina į porą. Pavadino ją “Žmogiškojo magneto sindromu“.

(C) ManoTikrasGyvenimas. Galite naudoti tiek schemą, tiek tekstą su aktyvia nuoroda į ManoTikrasGyvenimas.wordpress.com
(C) ManoTikrasGyvenimas. Galite naudoti tiek schemą, tiek tekstą su aktyvia nuoroda į ManoTikrasGyvenimas.wordpress.com

Jis skalėje pažymėjo dvi savybes, kiek žmonės yra linkę rūpintis savimi ir kitais. Šioje skalėje 0 reiškia žmogų, kuris tiek pat vienodai rūpinasi ir savimi, ir kitais. T.y. labiausiai subalansuotas variantas, vidurio taškas.

Į dešinę pusę ryškėja rūpinimasis kitais. Kuo labiau žmogus rūpinasi kitais, tuo mažiau rūpinasi savimi. Žmogus, kurio rūpinimasis kitais vertinamas 5, pasižymi stipria priklausomybe nuo santykių.

Judant šioje skalėje į kairę, ryškėja  didėjantis rūpinimasis savimi ir atitinkamai proporcingai mažėjantis rūpinimasis kitais. Žmogus, kurio rūpinimasis savimi būtų vertinamas 5, yra pilnai pasireiškusi narsicistinio tipo asmenybė.

Paveiksliukas iš Lindalochridge.com
Paveiksliukas iš Lindalochridge.com

Žmogiškojo magneto sindromo teorijos esmė, kad du žmonės sueina į porą būtinai su tokiu pačiu, tik priešingu balu.

Taigi, žmogus su 5 jaus didžiausią trauką asmeniui su -5. Pagal savo būdą patenkantis į skalę kažkur ties 2, susiras partnerį, kuris skalėje patektų kažkur ties -2. Žmogus, kurio rūpinimasis savimi yra išreikštas tiek pat, kaip rūpinimasis kitais, t.y. skalėje būtų per vidurį. Vadinasi, jis geriausiai jausis su partneriu, kuris bus irgi per vidurį. Tai veikia užtikrintai, nes skirtingi poliai, kaip ir fizikoje, traukia vienas kitą, o vienodi – stumia.

Trumpai tariant, poros rodiklių suma visuomet bus lygi 0. Todėl kuo ryškiau išreikštas narcizas, tuo ryškiau išreikštas bus jo nuo santykių priklausantis partneris. Ir kuo sveikesnis ir labiau subalansuotas žmogus, tuo labiau subalansuotą susiras partnerį.

Tai – kaip šokių poroje. Kad pora judėtų nesitampydama, negriūdama, neišsilakstytų į skirtingas salės puses, o skriestų parketu sklandžiai, vienas turi būti vedantis, o kitas – paklūstantis vedimui. Tik taip šokis gali sklandžiai tęstis. Tai paaiškina, kodėl narcizai ir nuo santykių priklausantys žmonės susiranda vienas kitą ir susieina į porą. Ir kodėl net kažkelintą kartą šeimą kuriantys žmonės susiranda partnerį, su kuriuo išgyvena tokią pačią problematiką. Nes negali atsispirti vienas kito traukai.

Advertisement
Žmogiškojo magneto sindromas

Vienas komentaras “Žmogiškojo magneto sindromas

  1. DanguoleP2019 sako:

    Perskaiciau sia knyga, ji tikrai verta demesio, rekomenduoju visiems, kas iesko atsakymu apie narcisizma. Magneto sindromas puikiai paaiskina ne tik traukos priezastis, bet ir kodel taip sunku iseiti arba nesugebama iseiti. Knygoje gausu analizes apie ivairius narcizu tipus, taip pat kuo skiriasi nuo kitu asmenybes sutrikimu, ir su kokiais sutrikimais dazniausiai ko-egzistuoja. Bet svarbiausia, yra daug patarimu ka daryti, kaip judeti i prieki, kaip gyti, stipreti ir labiau myleti save.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s