Narcizas pasirodys žemiausiame Jūsų gyvenimo taške

Kiek žvelgiu į savo gyvenimą ir analizuoju, kiek girdžiu pas mane ateinančių konsultuotis žmonių istorijas, kiek skaitau specifinę literatūrą, visur matau tą pačią tendenciją – narcizas atsiras jūsų gyvenime pačiu jums sudėtingiausiu momentu.

Dabar manau, kad tai vyksta visiškai neatsitiktinai. Žmonės, kurie yra ne narcizai, turi tokį žmogišką jausmą savyje – tai atjautimą kitoms gyvoms būtybėms. Mes matome sužeistą gyvūnėlį, mums norisi jį išgelbėti, parsinešti namo ir pagydyti. Mes matome kitą kenčiantį žmogų, mums norisi jam padėti. Jei negalime padėti – kankinamės. Tai – empatija.

Todėl kai mūsų gyvenime pasirodo narcizas, atrodo, kad pats dievas jį mums atsiuntė. Dar turint omeny jo elgesį pradinėje santykių fazėje, atrodo, kad tai buvo geriausia, kas mums galėjo atsitikti. Problema yra tame, kad mes manome, kad pats jo pasirodymas mūsų gyvenime narcizo širdyje kyla iš noro pagelbėti mums sunkią akimirką. Todėl esame dar dvigubai dėkingesni, kai žinome, kad į mūsų gyvenimą atėjo žmogus padėti tuomet, kai mes galime mažiausi jam duoti, kai patys nepastovime ant savo kojų.

Čia ir yra spąstai, kurie po kiek laiko užsidaro kietais gniaužtais ir sukelia daugybę kančių. Esmė yra tokia, kad mes net negalime pagalvoti, kad kitas žmogus, kuris atrodo toks geras, kupinas pagalbos ir geranoriškumo, iš tiesų yra vedinas visai ne taurių jausmų, o yra grobuonis. Sakau tai labai atsakingai.

striped_hyena

Narcizas veikia kaip hiena. Hiena neseks silpstančio gyvūno iš noro jam padėti pasveikti. Vienintelis dalykas, kuris jam iš tiesų yra svarbus – tai kad jūs ir esate pakankamai silpnas, kad tiktumėte jam kaip grobis. Jis nenori eikvoti savo jėgų, ir greičiausiai tuščiai, bandydamas pavergti sveiką, savimi pasitikintį, džiugų žmogų, tvirtai stovintį ant savo kojų. Tokio žmogaus pajungimas į savo narsicistinį pasaulį, kur viskas vyksta tik pagal narcizo primestas taisykles, pareikalaus iš jo daug jėgų ir greičiausiai neduos jokio rezultato. Nes kažkokiu momentu tas žmogus tiesiog pavargs nuo narcizo manipuliacijų ir smegenų plovimo akcijų ir jis pasiųs jį po galais.

Todėl narcizas labai sąmoningai renkasi žmones, kurie yra kažkuo akivaizdžiai silpnesni. Geriausia, jeigu jie išgyvena esminę gyvenimo krizę. Taip, tai yra labai žiauru. Tačiau suvokti, kad tokių žmonių yra, kurie neturi nei kruopelės sąžinės, yra labai svarbu. Ir geriau šią mano siūlomą raudoną piliulę praryti dabar, negu po daugybės kartu pragyventų metų su suniokota savivoka.

Tokio lygio beširdiškumą normaliam žmogui yra be galo sudėtinga suvokti. Ir tai atrodo neįtikinama iki pat to momento, kol pats nesi patyręs, nes kitaip ir nepatikėsi. Nes esminė prielaida, kuria remiamės mąstydami yra ta, kad visi žmonės yra tokie patys, kaip ir mes patys. Taip mes patys apgauname save, pagal nutylėjimą mūsų smegenims narcizui priskyrus gebėjimą atjausti kitą žmogų.

Turite suprasti, kad ne veltui narsicizmas yra oficialus asmenybės sutrikimas. Tai yra tam tikras savybių rinkinys, kuris labai stipriai įtakoja tai, kaip žmogus funkcionuoja. Ačiū dievui, ne visi žmonės yra narcizai, yra ir normalių žmonių, kurie turi tiek empatijos grūdą, tiek turi sąžinės. Tačiau ši informacija labiau skirta žmonėms, kurie susidūrę su narcizais ir ieško atsakymų, nes jaučia, kad kažkas jų gyvenime stipriai ne taip, tačiau neranda loginio paaiškinimo, kas tai. Jeigu čia radote atsakymų, nepatingėkite, brūkštelkite komentare nors kelis žodžius.

Taip pat labai prašyčiau žmones, kurie mano, kad turi reikalų su narcizu, parašyti komentaruose, ar jų gyvenime irgi atsitiko taip pat – ar narcizas irgi pasirodė eteryje tuomet, kai jūs buvote žemiausiame savo gyvenimo taške? Kai buvote labiausiai pažeidžiama (-s)?

Todėl pigiuose žurnaluose rašomos nuvalkiotos tiesos, tokios kaip “pirma mylėk save, o tada galėsi mylėti ir kitą“ yra iš tiesų ne pigūs žurnalistų triukai. Turintiems reikalų su narcizu tai yra esminė gynybinė taktika – esant sudėtingai gyvenimo situacijai reikia iš visų jėgų stengtis kaip įmanoma greičiau atsistoti ant kojų, sustiprėti, atsigauti, normalizuoti ir sutvirtinti savo gyvenimą, pagerinti savo savijautą.

carcharhinus_melanopterus_luc_viatour

Nuotraukos iš Wickimedia Commons

Narcizai kaip rykliai, jie iš tolo užuodžia kraują ir atakuoja sužeistąjį. Kuo greičiau save pagydysite, kuo tvirčiau ir užtikrinčiau jausitės, tuo labiau būsite apsisaugoję nuo grobikų – narcizų atakos ir tuo didesnė bus tikimybė, kad netapsite jų auka.

 

Advertisement
Narcizas pasirodys žemiausiame Jūsų gyvenimo taške

11 komentarų “Narcizas pasirodys žemiausiame Jūsų gyvenimo taške

 1. Asta sako:

  Laba diena,
  Skaitau jusu straipsnius ir labai dziaugiuosi,nes jie man padejo susivokt kas vyksta mano gyvenime.As ka tik issiskyriau su narcizine asmenybe ir nors mes pradraugavom tik metus bet jis padare didziule zala mano emocinej sveikatai.Ir viska ka jus rasot apie ju elgesi man tinka apie 80%.Labai noriu ismokt atskirt juos kad ateityje nebedominciau ju.Aciu Jums kad svieciat ir rasot tokiom temom,paluzusiem zmonem tai yra labai svarbu,kad neisdurnetum…

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Vilija sako:

  Sveiki, visai šviežiai susivokiau, kad mano mama turi narsicistinį asmenybės sutrikimą. Jūsų bloge daug apie tai rašoma, tačiau nematau, kad domėtumėtės narcizų vaikais, ypatingai dukromis. Radau daugybę informacijos internete anglų kalba ir nenustoju gilintis, domėtis…tuose straipsniuose aprašytas mano visas gyvenimas – pradedant šeimoje esančių dviejų vaikų kiršinimu vieną iš jų (paprastai berniuką) paverčiant “auksiniu“ o kitą (dažniausiai mergaitę) “atpirkimo ožiu“ ir baigiant viso gyvenimo kontroliavimu.
  Tokioje šeimoje su narsicistine motina užaugę vaikai ne tik jaučiasi nuolatos vieni ir palikti likimo valiai bet taip pat ir nesugeba normaliai bendrauti tarpusavy net daug vyresniame amžiuje. Narsicisto skleidžiami nuodai giliai įsismelkia į besiformuojančių vaikų psichiką ir padaroma milžiniška žala, kurios labai sunku nusikratyti nes nuo mažens esi “durninamas“ (gaslighting).
  Mielai pasidalinčiau savo istorija nes numanau, kad tokių kaip aš yra daug bet jie nesuvokia, kodėl jų viduje turštuma, baimė ir nepasitikėjimas savimi…jie visą gyvenimą siekia mamos meilės…nesuvokdami, kad ta mama mylėti tiesiog nesugeba.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Ačiū už Jūsų komentarą, Vilija. Ir sveikinu susivokus. Tokia kaip ši, nors ir labai skaudi, bet atverta tiesa sudeda pagaliau taškus ant i ir pasimato, kas visgi visą gyvenimą buvo ne taip, ko anksčiau negalėjome paaiškinti, nors jautėme. Teisingai, kolkas šiame bloge daugiausiai rašiau ant romantinius ir vedybinius santykius, buvo vienas įrašas apie narcizo vaikus ir vienas apie gaslighting. Tikiuosi ateityje parašyti daugiau. Labai gerai, kad turite galimybę prieiti prie informacijos užsienio kalba, kurios tikrai yra labai labai daug. Būtinai parašykite savo istoriją ir aš ją būtinai publikuočiau savo bloge. Kuo daugiau žmonių atsivers akys, tuo daugiau jų galės sveikti ir gyti.

   Patinka

   1. Vilija Buivydė sako:

    Sveiki,

    parašysiu jums kiek vėliau, taip jau gavosi, kad šios temos ėmiausi iš peties, šiuo metu tiesiog ryju visą informaciją, kurią randu, o jos daug…man 34 metai ir visą gyvenimą maniau, kad čia aš kažką ne taip darau… Pagaliau radau atsakymą, kurio taip ieškojau!

    Vilija

    >

    Patinka

 3. Viktorija sako:

  Ačiū, už Jūsų straipsnius.
  Mano istorija – 19 metų santuokinės “laimės“, dabar vyksta tipiškos skyrybos su narcizu. Mes abu buvome iš sužeistų šeimų, kuriose vienas iš tėvų nemokėjo mylėti.
  Kaip gera skaityti Jūsų mintis, lyg prieš akis verstum visą savo gyvenimą. Nėkart nepasigailėjau savo sprendimo skirtis, suvokiau, kad taip gyvendama žaloju ne tik save, bet ir vaikus. Viską, apie ką minėjote supratau pati, diena dienos mąstydama, analizuodama, skaitydama visokiausią literatūrą. Ir suvokiau – ne visi gali mylėti, kiti tik tarpsta tavo meile besimaitindami.
  Dabar džaiugiuosi viskuo, ką gyvenimas pasiūlo, o jis lai murdosi šmeižtuose, mele apie mane, juk paprastai viskas sugrįžta bumerangu ne tik jam, bet ir jo aplinkiniams, kurie net nesugeba parodyti paprasčiausios atjautos daugiavaikės mamos atžvilgiu.
  Dar kartą dėkoju JUms. Daugiau tokių straipsnių. Ir visoms moterims linkiu nekentėti. Gyvenimas dovanotas džiaugsmui, o negandos – tik laikini nepatogumai. Mes pačios esame už save ir savo vaikus atsakingos. Stiprybės visoms, mylinčioms narcizus.

  Patinka

 4. Eliza sako:

  Sveiki,
  Labai puikūs straipsniai. Pati buvau santykiuose su narcizu 5metus. Labai jį mylėjau ir skaitydama, ką jūs rašote tik dabar suvokiau kas tam žmogui buvo. Jau taip detaliai neprisimenu nuoskriaudų, bet atmintyje vis iškyla tie jo žeminimai. Pamenu kaip sakė, kad myli, bet norėtų dar permiegoti su kitomis ir tada galėtume jau susituokti. nes būčiau puiki žmona. Ir nors jis pats inicijavo išsiskyrimą (2 kartus. Bet pirmą kartą grįžo su gėlėmis ir visomis fanfaromis, meilės pripažinimas ir t.t. Tuo metu bendravau su kitu, galbūt tai lėmė jo norą mane susigrąžinti. Bet galiausiai matyt nebebuvau jam naudinga?) , bet pamenu ne kartą man sakė:“tokio kaip aš nerasi niekur“, “aš susirasiu daug geresnę“. Domėjosi mano asmeniniu gyvenimu, erzino pasakodamas apie savo “laimikius“ ir kaip visos jo nori, koks jis nuostabus ir kaip aš niekada nepamilsiu kito, taip kaip jo. Kad visada tik jį ir temylėsiu. Kaip gera, nors ir vėlai, sužinoti,kad tai tebuvo jo manipuliacijos. Tikras atradimas! Nutraukė santykius su manimi,kai pasakiau apie savo “laimikį“ ir kad esu laiminga. Matyt tvojau per savimeilę, juk turėjau kentėti dėl jo, o jis džiaugtis gyvenimu.
  Ir atsirado jis mano gyvenime būtent lūžiniu momentu, nors manau, kad pati jį radau, buvau tokios kankinės būsenos ir tokie santykiai matyt mane tenkino, nes jaučiausi beviltiškai,o konfliktai su juo mane kažkaip veikė, kad taip ir turi būti. Jis tikrai labai romantiškai elgėsi, galėjo gatvėje sudainuoti atsiprašymo dainą ar pan. Bet santykiai buvo labai sunkūs ir tikrai pririšantys prie jo. Tai buvo prieš kokius 5 metus ir nors nuoskaudos didžiulės, bet po tokių santykių akimirksniu galėdavau pamatyti žmogų su problemomis ir nesirinkti jo kaip partnerio. Dabar turiu kilnios širdies vyrą, panašu į mane. Matau didžiulį santykių skirtumą, kai santykiai yra grįsti pagarba, o ne manipuliacijomis.
  Dėkoju,kad rašote. 🙂

  Patinka

 5. Sigita sako:

  Ačiū už straipsnius, jie padėjo man sudėti praktiškai visus taškus ant i. Atsakėte į visus mane ilgus metus kankinusius klausimus: “ką aš padariau ne taip?“, “Kodėl jis taip pasielgė?“ “Kaip galima būti tokiam žiauriam?“. Labai norėčiau daugiau informacijos, kas padėtų man greičiau atsigauti, pasveikti? Su narcizu draugavau 3 metus, be jo esu tik keli mėnesiai. Kūnas jau pradėjo atsigauti, bet visa kita dar stipriai sužalota. Blogiausia, kad negaliu visiškai išvengti kontakto su juo, turime bendrų reikalų, dėl kurių tenka susitikti. Jam nebeišeina manimi manipuliuoti, kai viską dabar žinau, bet kiekvienas susitikimas ar pokalbis telefonu kelia didžiulį stresą, po to vėl kurį laiką jaučiuosi labai blogai.
  Jūs teisi, jis mano gyvenime atsirado kai man buvo ypatingai sunkus metas.

  Patinka

 6. Regina sako:

  Visa ką skaitau tai yra mano gyvenimas su narcizo penkis metus išgyvendama košmarą ieškojau atsakymo kas tai.supratau kad žmogaus psichiką nesveika,nes normalus žmogus pakliūni į tokį voratinklį iš kurio issiraizgyti be galo sunku nes tavyje nebelieka nieko nei jėgų nei sveikatos galvoja chaosas. Tik va pradedama skaityti atradau šio košmaro reikšmė supratau kad beviltiška kovoti su narcizo tiesiog dabar reikia sutelkti paskutines likusią jėgas atsikratyti ir tik atsikratyti šitų demonu

  Patinka

 7. Vilija sako:

  Ačiū Jums už tiek naudingos informacijos. Esu su narcizu, ačiū Dievui, tik 3mėn. Bet visą draugystę persekiojo tas negeras jausmas. Viskas ką išdėstėt apie narciztinio patologinio sutrikimo žmogaus būdo bruožus ir elgseną – tobūlai atitinka. Taip palengvėjo supratus, kad ne aš čia jautruolė, “be skūros“ gyvenimui… Taip negerai būti tokiuose santykiuose. Jūsų straipsniai padėjo, man galutinai padėti tašką tokioje draugystėje ir netikėti, kad žmogus pasikeis, nors ir kaip gražiai suokia, kad man tik jo reikia ir tik jis gali man padėt išgyventi šiame žiauriame pasaulyje.

  Patinka

 8. Vilma sako:

  Gyvenimas su narcizu yra labai įdomus. Taip, varginantis ir alinantis iki beprotybės , nes paaiškinti jo elgesį logiškai neįmanoma.
  Esate teisūs, nes ši asmenybė atsiras šalia jūsų, kai jūs būsite sudužę ir tarsi lauksite išvaduotojo. O štai ir jis: geriausias iš visų- kardinaliai išsiskiriantis iš visų vyrų. Jis kurį laiką tikrai dės pastangas, kad parodyti, kiek daug reiškiate jam. O paskui…O paskui jau tik slydimas žemyn: dvasiškai, fiziškai, psichiškai. Riba ” daugiau negaliu” ateina, nes įsijungia išlikimo instinktai. Išguiti narcizą iš gyvenimo yra dar sunkiau, nei su juo gyventi, bet bandyti reikia ir gyvybiškai BŪTINA. Kai susirankiosit save atgal, tai suprasit, kad tokių gyvenimo pamokų negali nusipirkti jokiuose kursuose. Mylėkite save ir atidžiai tyrinėkite tobulybes, nes panašu, kad ten tik sutraumuotas narcizas.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Atrodo, kad traukiu būtent tokius vyrus. Tai atėjo iš vaikystės – mamos, kuri turi daug narcizo bruožų. Pirmasis vyras buvo 4 metų bendro gyvenimo košmaras. Išsivaduoti padėjo gimęs sūnus ir bandymas smurtauti fiziškai(emocinį, psichologinį ir visokį kitokį smurtą iš jo jau buvau patyrusi). Supratusi, kad esu sugniuždyta visomis prasmėmis, dar radau jėgų nepasiduoti fiziniam smurtui. Manau, padėjo ir motiniškas instinktas apsaugoti gimusį sūnų. Šiandien jis jau paauglys, kuris padėjo man atsikratyti kito narcizo, su kuriuo bendravau 3 mėnesius, ir jis jau buvo pasiruošęs įvilioti į ilgalaikes bendro gyvenimo pinkles. Kadangi santuokai “nepasirašiau“, įkalbėjo gyventi kartu. Išvėriau savaitę. Išsivaduoti padėjo nuolat stiprėjanti vidinė nuojauta “kažkas ne taip“, kurią jaučiau visus 3 bendravimo mėnesius, bet ignoravau, jo pastangos sužinoti mano banko kortelės PIN kodą, jo kuprinėje rastas peilis ir sūnus, kuris tarsi padėdavo praregėti iš narcizo sukurtos gyvenimo iliuzijos. Santykiai su tais vyrais vystėsi žaibiškai, jie puikiai manipuliavo ir žinojo mano silpnybes. Gyvenimo situacijos su antruoju tarsi filme pasikartodavo iš gyvenimo su pirmuoju. Tai “supurtydavo“ ir pabusdavau iš narcizo sukurto rožinio sapno, bet jis viską “nurašydavo“ mano “kliedesiams“, psichikai, perdėtam jautrumui. Dabar daug įvykusių situacijų matau kitaip, radau atsakymus į klausimus, supratau, kad ne aš buvau kalta, o tie vyrai mane kaltindavo. Mokausi nebūti auka, mylėti save ir palikti žmones, kurie manimi naudojasi ar manipuliuoja.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s