Narcizas perrašys visą istoriją

Vienas iš nuolatinių frustracijos šaltinių gyvenant su narcizu yra jo praeities interpretacijos.

Jis ims ir staiga kaip pasakys kažką, kas įvyko praeityje, tik visai kitaip negu buvo. Pasirodo, tai ką kažkada labai aiškiai susitarėte, nebegalioja. Narcizas, šventai įsitikinęs savo teisumu, užtikrintu balso tonu patvirtins: “nieko mes nesitarėm“. Taip ir lieki išsižiojus – velnias, tiek metų gyvenau, manydama, kad susitarėm…

Bet jis toks užtikrintas, jo veide ir balse nei krislelio abejonės, nesuvirpa nei vienos akies vokas, kai jis taip sako. Gal tikrai čia aš kažko tada nesupratau? Na, bet negali būti, juk viskas buvo aišku… atrodė aišku. Tai ką, pasirodo, viskas buvo visai ne taip, kaip aš maniau? Nieko nesuprantu. Na, bet tada juk neliko nei menkiausios abejonės, kad buvo būtent taip, kaip aš gavojau.

Tai kodėl tada dabar jis toks užtikrintas, kad viskas buvo kitaip? Gal tikrai čia aš kažko esminio neprisimenu? Ar kažko nesuprantu? Gal tikrai kažkas iš esmės netvarkoj su mano galva?

Jei perklausit narcizo, tai kaip čia yra, kad jūs aiškiai prisimenate vienaip, o taip, kaip jis dabar sako, visiškai prieštarauja, narcizas tik sustiprins abejones jūsų sugebėjimais prisiminti ir interpretuoti realybę. Liksite tik dar su stipresniu jausmu, kad su jumis kažkas iš esmės ne taip.

Ir tie epizodai kartosis. Įdomu tai, kad naujas praeities iškraipymo momentas ateis ne iš karto, o kai gerokai pasimirš paskutinis. Tai yra nemalonus momentas, kurį norisi kuo greičiau pamiršti. Bet būkite tikri – po jo seks kitas. Kaip ir su kitu narsicistiniu elgesiu, tai atrodys vienas su kitu nesusiję keisti epizodai. Tai ne pavieniai keisti epizodai, tai sistemingas narcizo elgesys.

Naujoms istorijos, praeities interpretacijoms nebus galo. Tai kartosis. Praeities iškraipymams narcizai turi neribotą fantaziją. Jie ją iškraipinės tiek, kiek jiems tuo momentu reikės pateisinti savo pociziją arba savo narsicistinę logiką. Nes, nepamirškite – viskas tarnauja tam, kad patvirtintų netikrą narcizo Aš. Tame tarpe ir praeitis, su kuria narcizas žongliruoja savo liežuviu kaip patyręs cirko artistas. Svarbu – rimta veido išraiška ir įtikinamas balso tonas. O šito narcizams ir taip netrūksta.

Tik jums nebus linksma nuo viso šito cirko. Ir kaip cirkas tai neatrodys. Tol, kol nepradėsite suvokti visos narcizo elgesio ir mąstymo sistemos. Tai bus liūdna kasdienybės dalis. Kurioje nebežinosite, kuo nepasitikėti – savimi, ar artimiausiu žmogumi. Ir dažniausiai, deja, rinksitės save. Nes tas kitas atrodo toks įsitikinęs…

*****

Jei atpažįstate aprašomus elgesio variantus iš savo aplinkos, papasakokite savo istorija komentaruose. Jeigu ieškote pagalbos, bendraujant su narsicistinio tipo asmenybe, mano kontaktai konsultacijai – meniu kvadratėlyje dešinėje viršuje.

Narcizas perrašys visą istoriją

Vienas komentaras “Narcizas perrašys visą istoriją

  1. vaida sako:

    Esu jau rasiusi,dabar skiriuosi su narcizu,pasekmes baisios istikruju,gerai,kad buvau skaiciusi jusu straipsnius,tai nors zinau,kas vyksta…kartais uzeina,kad noriu jo atsiprasyti,,kai jauciausi tokia menkiaverte,bet esu gyvenime patyrusi dar didesni stresa,tai man po tokiu vadinamu (othodu)praejus pavirstu i uola,zinau,kad reikia gyventi,jis sako,kad pradzioje as tokia nebuvau,zinoma ,kad ne..esu stipri psichologiskai apsiskaiciusi,jis manes nekencia tokios,nes mato,kad as ji matau nuoga,toki,koks jis yra istikruju,,bet man dabar sunku..jis praeitis,bet as darausi vienise…

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s