Neigiamas penas

Kai narcizas nebegauna narsicistinio peno, jam ateina labai sunkus metas. Kadangi narcizas funkcionuoja gyvenime ne iš tikrojo aš pozicijų, o per susikurtą fasadą, jis nuolatos jaučia vidinę tuštumą, kuri jam atrodo labai grėsminga. Todėl jam nuolatos reikalingas narsicistinis penas.

Kai situacija pasisuka taip, kad narcizas netenka peno šaltinių ir jis skubiai nesusiranda kito peno šaltinio, narcizas sutinka su bet kokiu penu, kad ir neigiamu. Jei tipinis peno šaltinis, kurio siekia narcizas įprastinėmis aplinkybėmis yra pagyros ir jo aukštinimas, dievinimas, tai neigiamas penas iš esmės yra bet kokios formos šaltinis.

Kad tik neliktų be jokio peno ir netektų susidurti su vidine tuštuma, narcizas sutinka ir būti kritikuojamas, maišomas su žemėmis, tampomas po teismus ir pan. Tokiu narcizo gyvenimo laikotarpiu jį su žemėmis maišantys straipsniai visų dienaraščių pirmuosiuose puslapiuose yra tai, kas jam suteiks jėgų gyventi.

Neigiamas penas bent jau patvirtina narcizui, kad jis yra gyvas. O įsitraukimas į liepsnojančius konfliktus leidžia nukreipti savo dėmesį nuo akistatos su vidine tuštuma.

Neigiamą peną narcizas iš esmės perdirba taip, kad jį paverčia teigiamu penu. Tarkime, jeigu jį kažkas puola, suvedinėja sąskaitas už pridirbtas nuodėmes, tai narcizas pritaiko aukos rolės pamatams susidėti. Apskritai, jeigu kažkas su juo dalyvauja konflikte, narcizas gauna progą manyti, kad jis yra toks reikšmingas, kad prieš jį verta kovoti. Be to, bekovodamas gauna progą dar ir kažką laimėti, taip vėl tam momentui gauna netikro ego išpūtimo efektą, kas iš esmės ir yra narsicistinis penas.

Face Off

Nuotraukos iš Wickimedia

*****

Jei turite reikalų žmogumi, kuris, įtariate, turi narcizo bruožų, ir nežinote, kaip elgtis, galite susisiekti su manimi ir susitarti dėl konsultacijos. Mano kontaktai yra dešinėje viršuje, meniu kvadratėlyje. Iki greito!

Advertisement
Neigiamas penas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s