Nuolatinis kitų žmonių maloninimas yra priklausomybė

Pamenat, rašiau apie prisitaikantį pamalonintoją (ang. – people pleaser)? Laikas paplėtoti temą šokiruojančia linkme.

Kai pati pirmą kartą išgirdau tokią interpretaciją, pagalvojau – KĄ??? Bet, kuo ilgiau varčiau tokį požiūrį mintyse, tuo labiau linkau sutikti. O tai yra, kad kompulsyvus prisitaikantis pamaloninimas yra priklausomybė.

gentleman_and_servant

Iliustracija iš Wickimedia

Kalbu apie žmones, kurie taip paniškai vengia tiesioginio konflikto, kad sutinka su kito žmogaus sąlygomis nepriklausomai nuo to, kad jų visas vidus šaukia kitaip. Tai ir yra negalėjimas atsispirti pagundai pamaloninti kitą žmogų savo gerovės sąskaita. Tegu ir momentinės, bet jei tai daroma nuolatos, tai iš momentų virtinės susideda ir visas gyvenimas.

Prisitaikantis pamalonintojas, eilinį kartą neatsispyręs pagundai patenkinti kito žmogaus poreikius, iš karto po tokio poelgio patiria pakylėjimą. Tą akimirką jis žino – aš suteikiau kitam malonumą, tai dėl manęs ši akimirka yra maloni, rami, gera. Taip pasyviu būdu prisitaikantis pamalonintojas įgyja nors trumpą savo galios iliuziją. Kitam žmogui išreiškus pritarimą ar pasitenkinimą, prisitaikantis pamalonintojas nors trumpam pasijunta mylimas, priimtas, jo pasirinkimui pritarta.

Tas momento saldumas, trumpas pakylėjimas yra kablys, ant kurio nuolat užkimba prisitaikantis pamalonintojas. Tačiau kaip narkotikai suėda sveikatą ir atima gyvenimą, o su laiku ir gyvybę, taip ir ši priklausomybė išsunkia žmogaus sielą, atima gyvybingumą. Per laiką prarandamas savęs pajautimas ir suvokimas, nuolatinis savo poreikių paminimas dar labiau verta jaustis nevertam meilės ir apleistam. Tai, savo ruožtu, verčia dar stipriau maloninti kitus dar aršiau atsisakant savo poreikių tenkinimo…

Galų gale žmogus gali prieiti iki visiško tuštumos jausmo, savęs praradimo, jautimosi nieku. Toliau – socialinė izoliacija, bedarbystė ir dar gilesnė emocinė duobė. Su laiku gali atslinkti ir depresija, suicidinės mintys.

Kas atidžiai skaitote mano blogą, šitą filmuką jau matėte. Bet jis man labai patinka ir čia labai tinka, todėl pasidalinu dar sykį:

*****

Jeigu atpažinote save, tačiau negalite atsispirti norui maloninti kitus žmones, tenkintami jų norus, tačiau pamindami savo, susisiekite dėl konsultacijos, galbūt galėsiu jums padėti. Kontaktai – meniu kvadratėlyje viršuje dešinėje.

Nuolatinis kitų žmonių maloninimas yra priklausomybė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s