Filmas 127 valandos ir atsiskyrimas nuo narcizo

Šį filmą žiūrėjau prieš kelias savaites. Ir nors mano dėmesys vis šokinėjo, ir žiūrėjimo momentu niekaip nesuvedžiau paralelių, kuo tas filmas artimas man, ar apie ką konkrečiai man kalba to filmo istorija, vistik tiek laiko neišėjo iš galvos.

Nors iš pažiūros nuobodus filmas su mažai veiksmo, vis dėlto kažko neina iš galvos. Kur jau ten bus daug veiksmo (atsargiai, spoileris!), jeigu visą filmą vaidina vienas aktorius ir jis visą filmą yra įstrigęs tarp uolų! Taigi, jo netgi negalėjau niekam iš draugų rekomenduoti, nes… na nes paprasčiausiai iš pradžių net nėra kaip tą filmą apibūdinti.

Visgi dabar rašau apie jį, nors tai ir ne naujas filmas, bet šis filmas – puiki, tiesiog nuostabi metafora. Apie tai, apie ką šis filmas išvis net nekalba.

Žmogus prabuvo virš 5 parų įstrigęs tarp uolų. Uola jį taip prispaudė, kad tapo tarsi jo kūno pratęsimu, jo kūno dalimi. Taip ir su narcizu. Jis įsiveržia į gyvenimą greitai, pasirodo besąs tas išsigelbėjimas, kurio ieškojot visą laiką, ir savo buvimu tarsi žvaigždė nupiešia nuostabią bendrą ateitį. Narcizų aukos net nepastebi, kaip atsiveria, įsileidžia narcizą į savo gyvenimą, ir jau nebepastebi, kuriuo momentu susipina su juo tiek, kad tampa tarsi vienas. Kaip du šalia augantys medžiai susipina šaknimis, ir po to net atkasus juos, neįmanoma atskirti nesulaužius.

Filmo veikėjas gana greitai, gal antrą dieną susivokė, kad kadangi jam nepavyksta ištrūkti iš uolos, vienintelis kelias išlikti gyvam  – tai nusipjauti savo ranką. Ir nors pabando, vis dėlto tai jis padaro ne iš karto, prieina iki merdėjimo, kol rimtai apsisprendžia ją nusipjauti. Sakiau, kad išduosiu filmo esmę – taip, jis ją nusipjauna. Tam, kad liktų gyvas. Filmas, beje, pagrįstas tikrais įvykiais ir ši istorija yra visiškai tikra.

Pagalvokite, kokį skausmą turėjo jausti žmogus, be nuskausminimo pjaudamas sau ranką tam nepritaikytais įrankiais? Pagalvokite, kokį skausmą jis jautė ją kątik nusipjovęs, kai dar ne iš karto gavo pagalbą, o turėjo eiti ir kopti kalnais, kol kažkas jį pamatė ir iškvietė gelbėtojus?

Todėl ir atsiskyrimas nuo narcizo, analogiškai, vyksta palaipsniui. Kaip ir tam vargšui nuotykių mėgėjui ne iš karto pavyko iš esmės imtis darbo, taip ir narcizų aukos ne iš karto sugeba priimti sprendimą atsiskirti nuo narcizo. Nes atsiskirti nuo jo – tai prarasti dalį savęs. Taip, tai tas pats, kaip pačiai kišeniniu parūdijusiu peiliuku nusipjauti sau kūno dalį. Ir tai darant ištverti visą skausmą, ir vistiek daryti tai toliau. Ir žinoti, kad tai kūno dalis liks visam gyvenimui palaidota kažkur kalnuose, o jūs nebeturėsite jos niekada.

Tik tiek, kad filme skausmas yra tiesiog fizinis, jis matomas – keliautojas alpsta nuo skausmo, tykšta kraujai, o epozidi pabaigoje matosi tarp uolų likusi atskirta ranka. Visas procesas yra lygiai toks pats. Reikia palikti sistemą – santykius su narcizu, kuriuose turite palikti dalį savęs. Ir nors fiziškai kraujai nesitaško ir kūno dalys nesimėto, emocinis skausmas yra ne mažesnis ir kelia baisią agoniją.

Ir žinokite – tai yra normalu. Yra normalu ir tai, kad skauda, ir kad skauda taip stipriai. Ir kad teisingas sprendimas yra toks skausmingas. Išeitis, kaip ir tam vargšui nelaimėliui keliautojui yra arba mirti, arba nusipjauti ranką ir išgyventi. Taip ir čia. Susisaisčius su narcizu nėra lengvos išeities. Negali atsistot nuo sofutės, pasikedenti sijonus, apsisukti ant kulniuko, žaviai mostelti rankele ir išplasnoti. Negali. Tokio varianto nėra. Nors norėtųsi.

Tenka pačiai ištverti tokį kūną gniuždantį skausmą, kad atrodo, kad turi atsiskirti nuo dalies savęs. Viskas vardan to, kad išgyventi.

Nuotrauka iš disabilitymovies.com

Filmas 127 valandos ir atsiskyrimas nuo narcizo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s